Prekių katalogas

Vaizdo stebėjimo kamerų naudojimas viešose vietose

  • Vaizdo stebėjimo kamerų naudojimas viešose vietose

    Diskusijose apie tai, ar stebėjimo kameros turėtų būti įrengtos viešose vietose, pavyzdžiui, mokyklose, parduotuvėse, bibliotekose, oro uostuose, baruose ir klubuose, kai kurie asmenys jaučiasi saugesni su kameromis, o kiti piliečiai ir privatumo gynėjai nerimauja dėl to, kad jie yra stebimi kiekvieną kartą, kai būna viešumoje.

    Kai kuriems žmonėms stebėjimo kameros viešose vietose yra patogumas. Kitiems yra atvirkščiai – jiems nepatinka jausmas būti stebimiems, net jei ir neplanuoja jokių apgaulių. Ir, žinoma, nusikaltėliams stebėjimo kameros yra paskutinis dalykas, kurį jie nori matyti.

    Kodėl reikia stebėti viešas vietas?

    Kiekvienas žmogus žino, kad kamerose užfiksuojami veiksmai, dėl to dažnai jų prisibijo ir taip išvengiama nemalonumų. Tačiau kodėl dar reikalingos lauko kameros?

    • Matomos kameros atgraso. Srityse, kuriose yra kameros, nusikaltimų yra mažiau. Rečiau įsibrovėliai bando patekti į tokius pastatus. Užpuolimams ir kitiems nusikaltimams galima užkirsti kelią, jei užpuolikas žino, kad bus sulaikytas, jei jį nufilmuos kamera.
    • Nusikaltimai lengviau išaiškinami. Visi nori, kad nusikaltėliai nepatektų į gatvę – niekas nenori už grotų matyti netinkamų žmonių. Vaizdo įrašai gali būti alibi įrodymas nekaltam asmeniui arba gali padėti paneigti nusikaltėlio alibi.
    • Liudininkai dažnai yra nepatikimi. Žmonės linkę manyti, kad liudininkų pasakojimai yra auksinis įrodymų standartas. Taip būna retai.
    • Kameros užfiksuoja viską. Jos nesiblaško ir nenuobodžiauja. Jos niekada nėra netinkamoje vietoje netinkamu laiku.
    • Galite jaustis saugiau. Jei vaikštote ar keliaujate vienas, stebėjimo kameros gali guosti, kad ištikus bėdai kas nors gali išsikviesti pagalbą.
    • Kameros saugo nekaltus. Jei esate nesąžiningai apkaltintas neteisėtais veiksmais, stebėjimo kameros gali pateikti vaizdo įrodymų, kad jūs nedalyvavote arba nepadarėte nusikaltimo ar pažeidimo.

    Stebėjimo kameros viešose vietose yra privalumas

    Kameras galima pastatyti ten, kur jų labiausiai reikia, ir stebėti iš centrinės vietos. Jos gali padėti apsaugoti žmones ir turtą, o prireikus pateikti vaizdo įrodymų. Nors kai kuriems kyla klausimas, ar stebėjimo kameros pažeidžia privatumą, daugeliu atvejų jos yra naudingos. Kai kuriuose miestuose prie stabdymo žibintų yra įtaisytos kameros, kad būtų išvengta žmonių greičio viršijimo arba raudono šviesoforo signalo. Taip pat atitinkamos institucijos gali stebėti kelių sąlygas tiesioginio stebėjimo kameromis. Taigi kameros gali rengti eismo ataskaitas realiuoju laiku ir padėti žmonėms pasirinkti tinkamą laiką ir kelią.

    Viešasis vaizdo stebėjimas pagerina visuomenės saugumą

    Įrengę namų apsaugos kamerą padidiname namų saugumą. Taip pat pagrindinis stebėjimo kamerų viešosiose erdvėse privalumas yra visuomenės saugumo didinimas. Viešosios stebėjimo kameros padeda išlikti saugiems lankantis klubuose, apsiperkant ir keliaujant. Viešosios apsaugos kameros gali būti naudojamos kaip būdas stebėti nusikaltimus. Apsaugos kameros, įrengiamos viešose erdvėse, pavyzdžiui, sankryžoje, mažmeninėje parduotuvėje, automobilių stovėjimo aikštelėse, muziejuose, koncertų salėse, puikiai atlieka stebėjimo sprendimus. Be to, kai kuriais atvejais nusikaltimus galima atgrasyti jiems net neprasidėjus. Jei zonoje pastebimas įtartinas asmuo, asmenys ar daiktai, prieš padarant žalą ar nusikaltimą, galima susisiekti su atitinkamomis institucijomis ir atgrasyti žmogų nuo nusikaltimo. Kadangi užtikrinamas visuomenės saugumas, galima sumažinti ir žmonių baimę, kartu sukuriant saugumo jausmą.

    Ar stebėjimo kameros turi trūkumų?

    Stebėjimo kamerų viešose vietose trūkumas yra tas, kad jomis gali būti piktnaudžiaujama. Vienas iš pavyzdžių, kaip gali būti piktnaudžiaujama vieša kamera, yra tai, kad teisėsaugos surinkta informacija gali būti naudojama kaip šantažas.  Apskritai paprastas viešųjų kamerų naudojimo kontrolės trūkumas ar apribojimai yra viena didžiausių problemų. Iki šiol nėra geros patikrinimo ir balanso sistemos, kad būtų išvengta piktnaudžiavimo.