Prekių katalogas

Ką verta žinoti apie smėliavimą ir jo būdus?

  • Ką verta žinoti apie smėliavimą ir jo būdus?

    Smėliavimas yra procesas, kuris žinomas jau šimtmečius. Šis procesas naudojamas paviršiams valyti ir paruošti prieš dažant arba dengiant juos kita medžiaga.

    Deja, smėliasrovės yra mašinos, kurios kelia didelį triukšmo lygį ir dulkes, kurios gali būti pavojingos, jei jos netinkamai naudojamos. Dėl šios priežasties nerekomenduojama naudoti smėlio kaip pūtimo priemonės, nes kitos ilgainiui gali pakenkti sveikatai, o smėliapūtės nėra nekenksmingos aplinkai. 

    Kas yra smėliavimas?

    Smėliavimas – tai kietų abrazyvinės valymo medžiagos (pvz., smėlio) dalelių prispaudimas prie kieto paviršiaus, siekiant jį išlyginti arba šiurkštinti, pašalinti dažus arba pakeisti paviršiaus charakteristikas. Smėlio pūtiklis naudoja aukštą slėgį, kad pagreitintų sausas silicio dioksido daleles iki pakankamai greito greičio, kad mikroskopiniu lygiu ardytų metalą ir kitas medžiagas. Smėliavimas dažniausiai naudojamas paviršiams valyti ir paruošti, tačiau juo taip pat galima pašalinti dažus arba sukurti dekoratyvinius pastatų, ženklų, valčių ir kt. efektus.

    Ką galima smėliuoti?

    Tiesą sakant, smėliavimas dažnai vadinamas „sausuoju abrazyviniu pūtimu“, nes procesas laikui bėgant pasikeitė ir smėlis nebenaudojamas kaip pūtimo priemonė.  Ką galima smėliuoti? Iš esmės viskas gali būti smėliuota. Tai efektyviausias būdas pašalinti rūdis nuo plieninių detalių, senus dažus ir oksidus nuo aliuminio ratlankių, nešvarumus nuo plytų, plastiko ir kt. Idealiai tinka meno kūriniams, tokiems kaip „sendinta“ mediena, smėliasrove apdorotos stiklo dalys, matiniai, poliruoti ar šlifuoti paviršiai.

    Smėliavimo būdai ir patarimai

    Prieš pradėdami valymą smėliasrove, įsitikinkite, kad medžiaga nėra laisvai tekanti. Smulkią terpę galima atlaisvinti kaitinant orkaitėje iki valandos. Šiluma ne tik padės medžiagai išsiskirti iš pūtimo rato, bet ir ši programa padės išvengti purkštukų užsikimšimo ir palengvins darbą. Smėliasrovė puikiai tinka nuvalyti dažus, valyti surūdijusius įrankius, restauruoti metalinius paviršius ir dirbti su plastiku. Įrenginys užtikrina optimalų jūsų smėliavimo proceso greitį. 

    Smėlio pūtiklis sukuria galingą smėlio srovę, kad pašalintų nešvarumus ir atlaisvintų alyvą nepalikdamas jokių šiukšlių ar dulkių. Puikiai tinka valyti didelius paviršius, kurių nepasiekia tradiciniai smėliasiai. Apskritai šis dažų purkštuvas buvo sukurtas taip, kad dažymas būtų greitas, lengvas ir efektyvus. Smėliavimo medžiaga paprastai yra smulkiagrūdis, monokristalinis smėlis, kuris buvo apdorotas, kad būtų pašalinti teršalai. 

    Galima įsigyti įvairių šiurkštumo laipsnių, atsižvelgiant į norimus valymo rezultatus. Naudojama terpė turi būti sausa, kad ją būtų galima pakartotinai panaudoti sistemoje kiekvieno ciklo metu, nes drėgna medžiaga užkimš įrangą.

    Kad pradėti naudotis mūsų smėliasrovėmis Jums reikia:

    • Oro kompresoriams svarbiausia yra kompresoriaus ATIDAVIMO našumo parametras, kuris yra l/min (ne įsiurbimo). Svarbu žinoti, jog kuo šis parametras didesnis, tuo bus lengviau / greičiau dirbti ir bus mažesnės smėlio / abrazyvo sąnaudos. Taip pat slėgis darbinis kis nuo 6 bar., rekomenduojamas nuo 8 bar.
    • Žarnos turi būti sujungtos su kompresoriumi. Rekomenduojame 3 metrų ilgį pagal galimybes ir nerekomenduojame naudotis greitomis vožtuvinėmis jungtimis, nes oro pralaidumas vos 8 mm. 
    • Kondensato filtras turi būti kuo didesnio pralaidumo, kad nestabdyti oro srauto. Rekomenduojame rinktis pagal kompresoriaus našumą, nes filtro našumas turėtų būti mažiausiai dvigubai našesnis (pvz. jeigu kompresoriaus atidavimas yra 500l/min., tai filtro pralaidumas turėtų būti bent 1000l/min.).
    • Kvarcinio smėlio – rekomenduojama frakcija 0.00-0.40 mm.

    Taigi, smėliavimas gali būti pritaikomas visur, dėl to svarbu suprasti šio proceso naudą ir ja pasinaudoti tuomet, kai yra poreikis.